Офіційний сайт Василівської міської ради

Розділи

Новини

Експерти за «круглим столом» обговорили актуальні питання процесу децентралізації

Міський голова Людмила Цибульняк була присутня на засіданні експертного «круглого столу », який відбувся у межах реалізації проекту «Модель реформування адміністративно-територіального устрою та організації управління на районному рівні Дніпропетровської та Запорізької областей». У ньому також взяли участь голови районних рад і райдержадміністрацій, сільські, селищні, міські голови Запорізької області, експерти і науковці.
Відкриваючи засідання, учасників «круглого столу» привітав заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Марченко, який наголосив на значимості проведення таких зустрічей у форматі дискусійних майданчиків і «круглих столів» і зазначив:
- Головну мету, яку ми очікували від децентралізації, виконано: громади Запорізької області отримали поштовх для розвитку. У регіоні створено 43 (і на підході ще 8) об’єднаних територіальних громад. Площа ОТГ складає 62,7% території області. І це один з найвищих показників в Україні. Сьогодні ми вже робимо наступний крок – докладаємо зусиль для запуску продуктивної економіки на цих територіях, - підкреслив заступник голови облради.
В ході обговорення експерти озвучили низку проблем, які гальмують продовження реформи та потребують законодавчого підґрунтя. Зокрема, неврегульованим залишається питання подальшого існування районних рад, де територія району покрита громадами. В Запорізькій області це чотири райони – Великобілозерський, Оріхівський, Чернігівський та Більмацький. Основні повноваження, які сьогодні реалізовуються в районах, переходять на рівень об'єднаних громад, тож виникають питання щодо фінансування та подальшого функціонування районних рад. Також проблемними моментами ходу реформи адміністративно-територіального устрою у Запорізькій області експерти називали відсутність чіткого механізму розподілу майна спільної власності територіальних громад району між об’єднаним територіальними громадами на території одного району; неврегульованість на законодавчому рівні чіткого розмежування повноважень між радами ОТГ, районними радами та районними державними адміністраціями; неможливість контролю ставок податків та орендної плати за землю за межами населених пунктів; відсутність можливості запровадження посади податкового інспектора на території ОТГ; створення опорних шкіл;реформування галузі охорони здоров’я, зокрема первинного рівня; питання фінансування ЦРЛ в районах, де більшість території покрита громадами, а також питання, пов’язані з отриманням проектної документації на земельні ділянки, які підлягають передачі з державної власності до комунальної власності ОТГ.
Стосовно цих та інших питань пояснення надавали експерти – голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко, депутат Запорізької обласної ради, голова постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою Дмитро Майстро, керівник проекту ГО «Незалежний центр правових досліджень та ініціатив» Дмитро Арабаджиєв, голова ГО «Незалежний центр правових досліджень та ініціатив», регіональний консультант Асоціації міст України в Запорізькій області Маргарита Трипольська та іншіПонеділок, 05 Листопада 2018 10:55 | Переглядів: 204

Офіційні сайти держ установ