Офіційний сайт Василівської міської ради

Розділи

Новини

Представники міської ради опановують європейський підхід до створення та роботи ЦНАПів

13 листопада спеціалісти виконавчого апарату міської ради прийняли участь в інформаційній сесії з питань участі ОТГ області в третьому раунді Фази впровадження Програми «U-LEAD з Європою» в частині створення Центрів надання адміністративних послуг. Захід відбувся у Запорізькому Центрі розвитку місцевого самоврядування.
Перед учасниками зібрання виступила керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, яка повідомила, що на засіданні Ради регіонального розвитку, яке провів Президент України Петро Порошенко, було наголошено, що в 2019 році заплановано завершити перший етап реформи децентралізації. Тож найближчим часом будуть прийняті необхідні закони.
Особливістю заходу стало запрошення представників не тільки вже об’єднаних територіальних громад, а й тих, які планують це зробити.
Директор Запорізького центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Свистун повідомив, що в попередніх раундах громади області брали активну участь. У першому раунді із 15 поданих заявок підтримку отримають дев’ять – з ними вже підписано технічне завдання і до кінця року вони отримають допомогу в рамках Програми. У другому раунді з восьми ОТГ, які заявили про бажання створити ЦНАП, п’ять уже перебувають на стадії підписання техзавдання.
У ході практичного навчання радник з питань надання муніципальних послуг Запорізького ЦРМС Тетяна Бордюг пояснила основні європейські вимоги до створення ЦНАП і відповідно помилки, що найчастіше виникають при подачі заявок. Важливим є надання ЦНАПами повного переліку базових адміністративних послуг, а також можливість отримання в цьому ж приміщенні сукупних послуг (банківського / касового обслуговування при оплаті послуг).
Програма «U-LEAD з Європою: створення ЦНАП» надає інституційну допомогу (навчання персоналу, консультації, розробку нормативної документації, структури та штату ЦНАП, допомогу у роботі з населенням) та матеріальну (меблі, офісну техніку, програмне забезпечення, розробку дизайну). За умови обґрунтування необхідності можлива і спеціальна допомога, наприклад, електронна система керування чергою (при великій кількості відвідувачів щодня) і мобільний ЦНАП. Після подання заявок і попереднього відбору представники Програми відвідують кожну із громад.Четвер, 15 Листопада 2018 16:34 | Переглядів: 100

Офіційні сайти держ установ