Офіційний сайт Василівської міської ради

Розділи

Новини

Відповідь на звернення мешканців м. Василівка від 23.01.2019 р.

Василівська міська рада надає відповідь голові постійної комісії з питань законості та боротьби із злочинністю Шевченку А.В.  з питань будівництва полігону твердих побутових відходів в м. Василівка  на звернення мешканців міста від 23.01.2019

 

 

 

     Василівська міська рада уважно розглянула Ваше депутатське звернення від 29.01.2019 року та повідомляє, що письмова відповідь на Ваш депутатський запит (повторний) від 18.01.2019 року була надана Вам особисто 29.01.2019 року.

     Лист містив відповіді на всі Ващі запитання, підняті в зверненні, а також додатком до нього були наявні в Василівській міській раді рішення, що стосуються об’єкта «Будівництво полігону твердих побутових відходів (ТПВ), вул. Невського, 105 А, м. Василівка Запорізької області» , а саме:
- рішення двадцять шостої сесії від 15 листопада 2012 року № 80;
- рішення сорок п’ятої (позачергової) сесії від 05 серпня 2014 року № 7;
- рішення сорок дев’ятої (позачергової) сесії від 18 грудня 2014 року № 24;
- рішення п’ятдесят восьмої (позачергової) сесії від 06 жовтня 2015 року № 15.
     Всі перелічені рішення свого часу приймались одноголосно усіма депутатами, присутніми на засіданні (в тому числі і за Вашої присутності), без утримань та заперечень.
     Хочемо ще раз наголосити, що у відповідності до тексту вказаних рішень і розробленого проекту розмова на протязі всіх років, починаючи з 2012 року йшла про будівництво саме полігону твердих побутових відходів. Для відома, полігон ТПВ – це інженерна спеціалізована споруда, яка призначена для захоронення твердих побутових відходів, тобто являє собою об’єкт з складування та сортування побутових відходів.
Отже у 2014 році депутати міської ради шостого скликання на чолі з Сергієм Лобинцевим прийняли ряд рішень, згідно з якими було затверджено проект землеустрою щодо виділення земельної ділянки в розмірі 5 га із земель запасу Василівської міської ради, яка знаходиться на землях, не придатних для сільського господарства, не зайнятих зеленими насадженнями і не включена в житлову забудову відповідно до генерального плану розвитку міста. Проект землеустрою був погоджений сектором містобудування та архітектури Василівської районної державної адміністрації та відділом Держземагентства у Василівському районі. Земельна ділянка була зареєстрована в Державному земельному кадастрі та зареєстровано право комунальної власності з цільовим призначенням - для будівництва та обслуговування закладів комунального обслуговування, з функціональним призначенням - для розміщення полігону твердих побутових відходів. Об’¬єкту було присвоєно адресу, надано дозвіл на виготовлення проектно-кошторисної документації на об’єкт «Будівництво полігону твердих побутових відходів (ТПВ), вул. Невського, 105-А, м. Василівка Запорізької області».
     Таким чином в газеті «Нова Таврія» від 29 липня 2015 року № 70(11943) були оголошені громадські слухання саме з питань, що стосуються саме полігону ТПВ . Отже кожен бажаючий протягом місяця мав змогу ознайомитися із документами і висловити свої претензії. Депутати на своїх округах мали донести людям всю наявну інформацію, вислухати їх претензії і побажання. З огляду на те, що Ви та член ініціативної групи Бекерська Л.С., були на той час депутатами міської ради, ви особисто маєте роз’яснити мешканцям про проведену вами роботу з даного питання і про хід громадського слухання.
Після виборів 2015 року, отримавши готовий проект, виконавчий апарат міської ради сьомого скликання розпочав роботу з проведення експертизи та, після її проходження, пошуку джерел фінансування, тому як для міського бюджету нашого міста сума, потрібна для будівництва, була завелика. Депутати міської ради звернулися до депутатів обласної ради Катерини Луценко і Сергія Грачова, за допомогою у вирішенні питання фінансування цього проекту з бюджету екологічного фонду. Сесія обласної ради прийняла рішення про виділення коштів і визначила головним розпорядником та замовником будівництва Департамент капітального будівництва запорізької облдержадміністрації, який, в свою чергу, провів тендерну процедуру та обрав підрядну організацію для виконання робіт.
     Ще раз роз’яснюємо, що після визначення джерел фінансування, Василівська міська рада у лютому 2018 року всі екземпляри проектної документації по даному об’єкту передала до Департаменту капітального будівництва ОДА. Отжє, на сьогоднішній день, міська рада не може надати ініціативній групі проектно-кошторисну документацію по зазначеному об’єкту, з огляду на її відсутність.
     Зауважимо, що до рішення восьмої сесії Василівської районної ради сьомого скликання від 27.04.2016 року № 14, Василівська міська рада не має відношення. Як це випливає із тексту рішення, мова йшла про створення робочої групи для вивчення питання відкриття полігону та (або) утилізації ТПВ на території району. До речі, контроль за виконанням даного рішення було покладений на постійні комісії районної ради з питань законності та боротьби із злочинністю (за Вашим головуванням) та з земельних питань, екології та агропромислового розвитку. Але на протязі 2.5 років жодних позитивних рішень з питання, що вивчалося не було прийнято. Також попри неодноразові звернення до районної влади за допомогою в пошуку місця для вивезення міських відходів, міська рада змушена була шукати допомоги за межами району. До речі, Дніпрорудненьска міська рада відмовила Василівській міській раді в прийнятті відходів на своє звалище під Скельками на термін більш ніж два тижні, з причин його переповнення.
     Отже на сьогодні єдиним вирішенням проблеми вивезення сміття з м. Василівки, яка з часом лише ускладнюється, є будівництво міського полігону.
     Полігон ТПВ, це не звичайне неконтрольоване звалище сміття, а це інженерна споруда, яка повинна забезпечувати санітарне та епідемічне благополуччя населення, екологічну безпеку навколишнього природного середовища та запобігати розвиткові небезпечних геологічних процесів. Полігон ТПВ проектувався на основі інженерних та екологічних вишукувань з урахуванням вимог державних будівельних та санітарних норм.. Строк експлуатації 1 черги -16 років,ІІ черги -15,8 років.

Міський голова    Л.М. Цибульняк

 Четвер, 07 Лютого 2019 13:51 | Переглядів: 518

Офіційні сайти держ установ