Офіційний сайт Василівської міської ради

Розділи

Новини

ОДЯГНІТЬ СВОЇ ВИШИВАНКИ 16 ТРАВНЯ

     Щорічно в третій четвер травня в Україні святкують День вишиванки. У 2019 року це свято відзначатимуть 16 травня.
    Ідея свята зародилася в Чернівцях. У 2006 році про "Всесвітній день вишиванки" задумалася студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.
    За словами дівчини, поштовхом до реалізації ідеї і святкування стала вишиванка її однокурсника, Ігоря Житарюка, яку він регулярно надягав на пари, як і багато інших студентів.
    Дівчина запропонувала однокурсникам вибрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку їх наділи кілька десятків студентів і викладачів факультету. Однак їх незабаром підтримали колеги в інших вузах, а також школах, дитсадках та інших установах. У 2010-му свято відзначали, крім Чернівців, ще й в Запоріжжі, Львові, Сімферополі, Рівному. Дуже скоро свято стало поширюватися далі в Україні, а пізніше і в інших країнах серед української діаспори
      Основна мета заходу - збереження українських цінностей і їх популяризація серед молоді і населення України в цілому. При цьому саме свято не передбачає якихось обов'язкових заходів, крім одягання вишиванки.
     Дехто вважає, що якщо в цей день людина одягає вишиванку на роботу, в школу або навчальний заклад, то таким чином висловлює свою національну і громадянську позицію, культурну освіченість і духовну свідомість.
      Василівська міська рада запрошує василівчан активно залучитись до цього заходу та одягнути свої різнобарвні      вишиванки 16 травня     та поділитись своїми фото на сторінках сайту    «За розвиток Василівки» 

https://www.facebook.com/groups/vasrada.gov.ua/Вівторок, 14 Травня 2019 08:45 | Переглядів: 153

Офіційні сайти держ установ