Офіційний сайт Василівської міської ради

Пошук

Розділи

Календар

« Червень 2020 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24  
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Новини

Василівка у вишиванках

Я надіну свою вишиванку –
Мені мама її вишивала, -
Де червоним і чорним до ранку
У життя мені шлях прокладала,
Де матусині втомлені руки
Вишивали за хрестиком хрестик,
Ту, де зустрічі наші й розлуки
Візерунком яскравим воскресли,
Ту, де мамине серце гаряче
Шепотіло: «Моя ти дитино!
Хай тебе збереже вишиванка
Від біди у лихую годину».
Я розправлю натруджені плечі –
Вишиванку свою я надіну.
Все тому, що в ній мамине серце,
І тому, що в ній вся Україна.
(Наталія Літош)

 

Щорічно, в третій четвер травня, ми відзначаємо День вишиванки, започаткований у 2006 році студенткою Чернівецького національного університету.
Незважаючи на свій відносно молодий вік, свято, присвячене українській культурі, споконвічним традиціям та звичаям вже стало одним із найулюбленіших для українців по всьому світу.
Не дарма кажуть, що українська вишивка – це «молитва без слів», а сама вишиванка – це оберіг людини, таємнича мова якої передає безліч побажань для сімейного благополуччя та щастя людини, яка її одягає. З давніх давен вишиті українські сорочки були сакральними родинними реліквіями, які передавались із покоління в покоління, зберігаючи у своїх візерунках родову історію.
Приємно, що цього року, незважаючи на епідеміологічні чи суспільно-політичні настрої, василівчани із задоволенням підтримали традиційний вишиванковий фоточелендж та долучились до привітань рідного міста, надіславши до міської ради свої найяскравіші світлини у гарному етнічному вбранні.
На кожній фотографії – ціла веселка емоцій та багатогранна палітра почуттів. Кожне фото випромінює сонячні дитячі посмішки, тепло й затишок сімейних традицій, індивідуальну красу україночок та українців, працьовитість і дружбу трудових колективів міста, які щодня турбуються про добробут василівчан.
Від щирого серця дякуємо всім, хто долучився до флешмобу вишиванок та поділився з нами своїм гарним настроєм! Доброго Вам здоров’я, сімейного благополуччя та затишку в рідному місті!П'ятниця, 22 Травня 2020 10:21 | Переглядів: 342

Офіційні сайти держ установ