Офіційний сайт Василівської міської ради

Розділи

Новини

Про освітлення нашого міста

Освітлені ввечері та вночі вулиці міста — це не тільки красиво та затишно. Це також одна з передумов безпеки. Правоохоронці наголошують: там, де горить світло, вулична злочинність зменшується на 30—50 відсотків.
Освітлення вулиць міста для депутатського корпусу Василівської міськради сьомого скликання стало завданням, якщо не номер один, то одним з найпріоритетніших. Як наслідок реалізації окремої Програми з освітлення міста з 2016 року, ситуація з даного питання в місті значно змінилася на краще.
Так на протязі минулого року міською радою було розроблено проектно-кошторисну документацію по декільком об’єктам і проведено по ним необхідні експертизи та все з наміченого введено в експлуатацію. Таким чином до кінця року в місті було проведено реконструкцію майже 8,5 км повітряних ліній електропередач. А саме: частина вулиць Каховської ( вартість - 546 тис.грн), Софіївської, (вартість - 392 тис. грн.), повністю вулиці Берегова й Гагаріна (вартість -187 тис. грн.), Молодіжна (вартість - 219 тис. грн.), Весняна (вартість - 174 тис. грн.) пров. Толстого (вартість - 53 тис. грн.).
В рамках виконання Програми капітального будівництва та реконструкції об’єктів комунальної власності на 2017 рік, що фінансується за рахунок бюджету розвитку, в цьому році також продовжується реконструкція електричних мереж вуличного освітлення міста. Наразі було розроблено ще декілька проектів і частина із них вже втілена в життя. Введено в експлуатацію три великих проекти, які включають в себе комплексне освітлення як вулиці, так і частини прилеглих провулків. Отже цього року світло з’явилося на вулиці Чарівній та Лесі Українки, протяжністю 460 м (вартість - 168 тис. грн.,), вулиці Морозова, провулках Механічному та М.Коцюбінського протяжністю — 530 м (вартість -347 тис. грн.), вулиці Довженко, Вишнева і Горького, протяжністю — 2222 м (вартість — 489 тис. грн.,). Дуже сподіваємося на фінансову підтримку з держбюджету ще по двох об’єктах - реконструкція повітряної лінії освітлення по вулиці Невського, а також по вул. Приморській, до якої включено частину пров. Виконкомівського, вулицю Державну з переходом на вулицю Театральну аж до виїзду на автомобільну дорогу М-18 Харків-Сімферополь-Ялта.
Зауважимо, що реалізація усіх цих соціально значимих проектів стала можливою завдяки тісній співпраці з народним депутатом України Володимиром Бандуровим. Виключно за його сприянням, в рамках Програми соціально-економічного розвитку території, саме на освітлення вулиць виділяються додаткові кошти з держбюджету для нашої громади, які складають левову частку від загальної суми вартості проведених робіт, решту грошей виділяє Василівська міська рада.
Передбачаючи питання, чому роботи проводяться саме по таким вулицям, а не іншим, повідомляємо, що міська рада намагається поступово освітлювати вулиці у різних частинах міста, з урахуванням усіх факторів (кількість мешканців, що ними користуються, першочерговість, пріоритетність та інше).
З огляду на неодноразові звернення саме з цього питання як депутатів, так і мешканців міста, міська рада має намір розробити і винести на обговорення на депутатській комісії перспективну програму вуличного освітлення на 2018 - 2020 роки.
Впевнено просуваючись в напрямку освітлення нашого міста, міська ради приділяє значну увагу також і виконанню заходів енергозбереження. Обслуговуванням повітряних ліній вуличного освітлення в місті займається КП «Благоустрій-Василівка» Василівської міської ради, яке проводить роботи по технічному обслуговуванню щитків обліку світильників, заміні та налагодженню автоматики та з забезпечення їх електробезпеки, як того вимагають законодавчо встановлені норми та правила. Протягом 2016-2017 років підприємством проведено заміну 20 ламп на енергозберігаючі, 130 ламп — на світлодіодні, встановлено 28 одиниць реле часу для регулювання економічного використання електричної енергії на суму 77,3 тис. грн. Все це сприяє економії електроенергії до 7 тис. грн. на місяць. Також на вимогу ПАТ «Запоріжяобленерго» встановлено 6 засобів обліку електроенергії нового типу, 30 одиниць автоматичних вимикачів з вхідним контролем та 30 пластикових ящиків на суму 13,2 тис. грн.
Василівська міська рада дуже сподівається, що на обраному шляху поліпшення умов проживання мешканців міста зустріне порозуміння та співпрацю з їх боку в частині охайного відношення до спільного майна громади, а саме - унеможливлення навмисного пошкодження встановленого обладнання та втручання в його роботу.
І, поки ми всі разом не змінимо своє відношення до спільного майна, зусилля ані міської ради в частині фінансування запланованих заходів з благоустрою міста, ані комунальних служб при їх втіленні та подальшому обслуговуванні, будуть марними і не буде досягнуто очікуваного результату.Четвер, 09 Листопада 2017 11:37 | Переглядів: 189

Офіційні сайти держ установ