Офіційний сайт Василівської міської ради

Розділи

Новини

Водохреща в місті.

Сьогодні, 19 січня, всі православні відзначають свято Хрещення Господнього, який збігається з Богоявленням. Головним святковим обрядом є купання в ополонці. Також вважається, що на Водохрещу вода стає цілющою, а сни – віщими.

Хрещення є третім великим святом різдвяно-новорічного циклу і пов’язане з хрещенням у Йордані Ісуса Христа. Після досягнення 30-річного віку Ісус прийняв хрещення від Івана Хрестителя на річці Йордан. Коли він вийшов на берег, з небес почувся голос Бога-Батька, який назвав Ісуса своїм сином, а на нього зійшов святий дух у вигляді голуба. Тому свято також називають Богоявленням. У православній та греко-католицькій традиції вважається, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці, оскільки Бог з’явився у трьох іпостасях: Бога-Отця, Бога-Сина і Святого духа.
У Василівці свято Водохреща відзначили традиційно на західній частині міста, біля джерела. Вже декілька років поспіль настоятель Свято-Петропавлівського храму Валерій Галущенко традиційно, о 6 годині ранку, освячує тут джерельну воду,а мешканці міста купаються в ополонці.
На святі Водохреща були присутні міський голова Людмила Цибульняк, голова райдержадміністрації Валерій Кошеленко, секретар ради Олексанр Мандичев, заступник міського голови Юрій Борисенко, головний лікар КЗ «Василівська ЦРЛ» Валерій Сапа, директор ТОВ «Василівський завод МК» Орест Шеремет, депутати міської ради, працівники виконавчого апарату міської ради.
Цікаво було спостерігати, як хтось несміливо, мабуть, вперше, занурювався у воду з головою і з неймовірними враженнями вибігав на берег. А дехто навпаки — впевнено, не поспішаючи (відразу видно - з досвідом) крокував до облюбованого місця і, перехрестившись, також тричі зникав з головою і виниряв на поверхню джерельної води..
Як і зазвичай, цього дня на прихильників зимових купань чекала смачна шурпа та гарячий чай з печивом, про які подбали, за підтримки Василівської міської ради, місцеві депутати Марина Цинкаленко та Валерій Борівський. А допомагали їм депутат міської ради Валентина Ковальова та жителька міста Валентина Субота.
Окремі слова подяки хочеться адресувати і тим, хто провів підготовчі роботи напередодні свята, а саме: чоловічій половині виконавчого апарату міської ради, працівникам КП "Благоустрій- Василівка". Дякуємо депутатам міської ради, які були присутні на Водохрещі: Тетяні Руденко, Олені Ханат, Любов Бабкіній.

Водохреща відзначили, останнє свято відправили, тепер з чистою душею можна працювати, ну і чекати прийдешніх свят.П'ятниця, 19 Січня 2018 10:34 | Переглядів: 227

Офіційні сайти держ установ