Офіційний сайт Василівської міської ради

Розділи

Новини

КІР: вихід тільки у вакцинації

Кір, як і інші "дитячі" інфекції часто сприймається суспільством чимось таким, що ніяк не може перешкодити звичайній течії нашого життя. Однак все частіше і частіше ця інфекція нагадує про себе тим, хто давно вийшов з дитячого віку.
З кінця 2017 року в Україні спостерігаються серйозні спалахи захворюваності на кір. Найбільш епідеміологічно несприятливі регіони – території Київської та Одеської областей.
Станом на кінець січня 2018 року, по всій території України на кір захворіло 1869 осіб. У Василівському районі кір виявлено у 44 осіб, з них – 11 дітей.
Локалізація захворювань по населеним пунктам району – м. Василівка, с. Скельки, с. Підгірне, с. Верхня Криниця, с. Широке, с. Перше Травня.
Розповсюдженості захворювання сприяла відсутність щеплень. У минулому році вакцинацію отримали лише 75% дітей, ревакцинацію – 85%. Станом на 1 січня, з минулого року залишились невакцинованими 542 дитини. Дана статистика викликає занепокоєння щодо подальшого стану їхнього здоров’я та можливої загрози захворювання.
Кір – це гостре вірусне захворювання, яке супроводжується плямисто-папульозний висипом, підвищенням температури, лихоманкою, запаленням слизової верхніх дихальних шляхів, ротової порожнини і очей. Найбільше кір небезпечний своїми ускладненнями, в числі яких: сліпота, енцефаліт, вушні інфекції, важкі ускладнення дихальних шляхів. Ця хвороба небезпечна ще й тим, що є однією з найбільш інфекційних у світі. Досить, щоб хворий на кір чхнув на вас або побув поруч зі здоровою людиною протягом декількох хвилин, щоб вона також захворіла. Більш того – можна перебувати навіть у сусідній кімнаті і не врятуватися від зараження.
Василівською міською радою проведено наради з завідувачами та медичними сестрами комунальних дошкільних навчальних закладів з питань вакцинації проти кору дітей, які відвідують дошкільні навчальні заклади міста.

Разом з цим наради з даного питання проведені і при голові РДА Валерію Кошеленку. Головний лікар Василівського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Джуган наголосив на тому, що вакцинація – єдиний надійний захист від кору. Тож, гаяти час зі щепленням на можна.
Під час нарад наголошено на посиленні інформаційно-роз’яснювальної роботи серед батьків про необхідність та важливість проведення щеплення проти кору, а також тяжких наслідках даної хвороби.
Крім того, на засіданні комісії райдержадміністрації з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка відбулася 17.01.2018, було прийнято рішення про тимчасове обмеження прийому та відвідування не щеплених дітей до навчальних закладів району, згідно ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 року № 1645 III та сумісного листа Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти та науки України від 08.09.2017 року № 05.2/24166/1/11-9057.
Питання профілактичних заходів з метою недопущення інфекційних хвороб дошкільних закладах міста знаходиться на постійному контролі міської ради.П'ятниця, 02 Лютого 2018 11:31 | Переглядів: 141

Офіційні сайти держ установ