Офіційний сайт Василівської міської ради

Розділи

Новини

В місті проведено заходи з профілактичного щеплення бродячих собак

Бродячі тварини - це гостра проблема будь-якого населеного пункту. Причина бродячих собак - безвідповідальність, перш за все людей, а не тварин. Спочатку вони потрібні, а потім, з різних причин, стають бродячими. Поведінку бродячих собак неможливо передбачити.
Нещодавно Василівською міською радою, вперше, було укладено договір із громадською організацією «Зооконтроль» із м. Харькова на проведення стерилізації, вакцинації та чіпування бездоглядних/бродячих собак в м. Василівка. У завдання співробітників «Зооконтролю» входило: вилов собак, який проводиться вранці, вакцинація від сказу, стерилізація, чіпування, встановлення кліпси в вухо, спостереження за тваринами в післяопераційний період і повернення їх в природне місце існування. Професійними працівниками «Зооконтролю» протягом минулого тижня в нашому місті було виловлено 25 собак, яких після проведених медичних процедур повернули на їх місця існування.
Всі процедури проводились в ветеринарному мобільному госпіталі. Що ж він собою являє? Один автомобіль - операційна, другий - спеціально обладнаний для вилову тварин автомобіль , та причіп, який використовується в якості місця для перетримки собак. Операційна обладнана за останнім словом техніки, є унікальний апарат «Біполярний коагулятор», який дозволяє проводити операції без крові. Це новітня технологія зварювання судин і інших попередньо розрізаних м'яких тканин тварин, коагуляції м'яких тканин без використання ниток, металевих скоб, клеїв-припоїв. Під час операцій використовуються медикаменти, в основному, імпортного виробництва.
Всі маніпуляції з тваринами проводяться в найкоротші терміни завдяки професійним і відповідальним співробітникам і сучасному обладнанню і, згідно слів ветеринара, абсолютно нешкідливі і безболісні для тварин. Поки тварина спить, під шкіру в район холки вводять чип, за допомогою якого служба може зчитувати інформацію зі сканерів про собаку: індивідуальний номер, як давно робилася вакцинація від сказу, який фізичний стан тварини на даний час. Після чого лікар ветеринарної медицини спостерігає за кожною твариною, а саме за тим, як собака відчуває себе після операції. Якщо протягом доби собака нормально приходить до тями, її можна відпускати в природне місце існування. Якщо ж доби для цього не вистачає, вона залишається ще на деякий час під наглядом. Умови утримання собак відповідають Європейським стандартам: від цілодобового спостереження до прибирання та дезінфекції, також тварин кілька разів на день годують сухим кормом та напувають.
Завдяки методам, які використовує Громадська організація «Зооконтроль» можна гуманно скоротити чисельність бездомних тварин, припинити можливе поширення сказу та вберегти дітей і дорослих від нападів бродячих зграй, так як стерилізовані тварини поводяться набагато спокійніше. Міська рада і в подальшому буде вживати заходів задля спокою та безпеки мешканців нашого міста, використовуючи найгуманніші методи для тварин.

 Понеділок, 02 Квітня 2018 16:27 | Переглядів: 125

Офіційні сайти держ установ